kartonbox.pl
5 sposób jak pakować taniej.

Wstęp

Jeżeli dopiero rozpoczynasz sprzedaż internetową lub chcesz po prostu zoptymalizować koszty, jakie ponosisz na pakowanie produktów powinieneś dopasować opakowania do swoich potrzeb i budżetu. Pamiętaj jednak, że ekonomicznie nie zawsze znaczy bezpiecznie. Musisz pamiętać, aby tnąc koszty pakowania nie stracić na bezpieczeństwie produktów. Poniżej znajdziesz kilka sposób jak tanio i bezpiecznie pakować swoje paczki. 

 

1. Tanie pakowanie - to musisz wiedzieć. 

Tanie pakowanie paczek, nie musi być ciągłym wyzwaniem i szukaniem nowych okazji. Wybierz dostawcę, który przedstawi Ci najlepszą ofertę. Nie obawiaj się stałej współpracą z dostawcą. Takie rozwiązania gwarantują, że Twoje kartony dojadą na czas, a Ty będziesz mógł liczyć na rabaty. Indywidualnie dopasowana oferta być może pomoże Ci uzyskać najlepszą cenę, za kartony dopasowane do Twoich potrzeb. 

 

2. Zrezygnuj z niepotrzebnych rozwiązań.

Jeżeli nie chcesz przekroczyć budżetu, jaki wyznaczyłeś na pakowanie produktów ogranicz niepotrzebne wydatki. Nie przepłacaj za mocny 5-warstowowy karton, jeżeli Twoje produkty są lekkie. Najzwyczajniej nie potrzebujesz tak mocne opakowania, dla wysyłanych przedmiotów. Staraj się dobrać odpowiednio karton pod względem gramatury. Wystarczy podać orientacyjną wagę przedmiotów, które wysyłasz. Pozwoli to na dobranie odpowiedniego surowca dzięki czemu nie będziesz przepłacać za swoje pudełko. 

 

3. Mały produkt w dużym kartonie? Zdecydowanie nie. 

Pakujesz swoje produkty w za duże kartony, ponieważ znalazłeś je w niższej cenie? Pamiętaj, że może to zmniejszyć bezpieczeństwo przedmiotów, które są w środku. Będą one swobodnie przemieszczać się w transporcie, co narazi je na uszkodzenia. Dodanie wypełniacza do dodatkowy, niepotrzebny koszt. Dodatkowo narażasz się na niepotrzebne zwroty i reklamacje. Dobierz zatem karton w odpowiednim rozmiarze. 

 

4. Konstrukcja, tak jak rozmiar, ma znaczenie. 

Wiemy, że fasonowe pudełka są ciekawsze, ładniejsze i lepiej się składają bez używania klejów i taśm. Trzeba jednak przyznać, że są droższe od zwykłych kartonów klapowych. Jeżeli chcesz pakować taniej koniecznie postaw na standardowe opakowania. 

 

5. Kolor ma znaczenie. 

Zrezygnuj z kartonów z nadrukiem. Spersonalizowane opakowania to dodatkowy koszt. Dodatkowo pamiętaj, że białe opakowania również są droższe w stosunku do swoich szarych odpowiedników. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl